• англискифранцускатагерманскииталијанскишпански
  • АПЛИЦИРАЈТЕ ИНДИСКА ВИЗА

Монсуни во Индија за туристи

Монсунските прилики во Индија дефинитивно се животно искуство бидејќи фасцинантните области ве оставаат хипнотизирани со својата величественост. Падините и планините се покриваат со раскошно зеленило, езерата се преплавуваат со треперлива вода, каскадните погледи стануваат возвишени за да започнете да ги гледате сите starвездени очи кон Неверојатната Индија.

Вие барате Индиска туристичка виза (eVisa Индија or Индиска виза на Интернет) да учествува во задоволствата како странски државјанин во Индија. Треба да бидете сигурни дека вашиот Барања за индиска виза за пасош Барања за индиска виза за фотографии се исполнети пред да аплицирате за Апликација за индиски визи за да можете да избегнете Отфрлање на визи од Индија. на Владата на Индија ги охрабрува посетителите на Индија да аплицираат за Индиска виза на Интернет (eVisa India) на наместо да го посетите индискиот конзулат или индиската амбасада.

 

Ако ви е сеедно, вие сте една од поединците кои сака да се навлажни на дождовите, во овие десет неверојатни места за посета на бура во Индија се идеални за дегустација на жешко еспресо и за ценење на индиските привлечни уживања: Островите Лонавала, Гоа, Кодаиканал, Андаман и Никобар, Коорг, Мунар, Ладах, Удаипур, Химачал Прадеш и Шилонг.

 

Лонавала

Индиска виза преку Интернет - монсуни

Ивеење во Мумбаи и размислување за најдобрите места за посета во Индија за време на сезоната на блузи. Сите работи разгледани, има едно право блиску до вас - Лонавала! Со почетокот на бурата, Планински масиви Сахјадри а гатовите реанимираат со привлечно зеленило, неверојатни каскади и шармантна атмосфера. За брзо заминување од гласниот град, планирајте излет до curубопитниот град на падините, Лонавала.

идеален за: Драги на природата

активности: Пешачење, турнеја, на отворено, возење со коњ

Пополнете Апликација за индиски визи пред да ја посетите Лонавала.

Гоа

 

Гоа ќе биде меѓу најдобрите места за посета во бурната сезона (монсуните) во Индија. Местото кое е познато по морските брегови, без сомнение вреди да се посети за време на невреме за да се цени песок, туш и пријатен поглед. Тоа е идеално место да се апсорбирате од дождовните дождови и да ги цените некои вистински пријатно уживање на Гоан.

 

идеален за: Драги на природата, обожаватели на искуството, миленици на морскиот брег, диви забави

активности: Etет-скијање, нуркање, патувања, посета на наследство, шопинг, гледање птици

 

Кодаиканал

Индиска виза преку Интернет - земјоделец во Монсун

Познат како „Принцеза на ридските станици“ ова е извонредно меѓу другите монсунски атракции во Индија. Подредени во Палани падини на западниот Гат тој нуди шармантни каскади, езера и раскошно зеленило и прекрасни перспективи на шахтите и падините.

 

идеален за: Драги на природата

активности: Пловење со брод, турнеи, патувања

Островите Андаман и Никобар

 

Овој необичен крај има собир од скоро 570 острови зачудувачки нескротлив живот, возбудливи спортови на вода во Андаман, беспрекорен брег на сребрен песок, планини, неверојатна нормална извонредност и посета на предците. Ова место никогаш нема да престане да ве блеска и да бидете сигурни дека ќе станете безнадежно занесени со својата незамислива извонредност. тоа мора да биде несомнено барање за најдобро Атракции на монсуните во Индија.

идеален за: Драги на плажа, душички од природата, искусни приврзаници

активности: Etет-скијање, турнеи, нуркање, пливање, патувања

Коорг

 

Познат по својата густа покривка на дрвјата, тој исто така се пополнува како жариште за биодиверзитет кој прикажува широк асортиман на вегетација. Оваа сентиментална цел нуди волшебни каскади, езера, огромни еспресо поседи и скромна храна за лекување на вашите пупки за вкус.

идеален за: Драги на природата

активности: Патување и возење со слонови, гледање птици, возење коњи, посета на недвижнини со кафе

Облечете ги сувите, загреани патишта помешани со гласни летувалишта и заминете на прошетка за време на сезоната на бури!

Климата е во првите редови на мислите на сите кога одите на друго место. Itе биде ладно? Дали топлината ќе биде агонирачка? Дали би било добра идеја да спакувам заштитник за дожд за мрачни денови? Бидете во контакт со најновите новости за Индија на ова како што е ажурирано од Официјалното Владата на Индија канцеларии за имиграција.

Може само резервирајте ја вашата забава пред време со желбата што мајката природа ја задржува на нејзината атмосфера во средните точки. На кој било начин е обложување бидејќи природата не преферира од плановите.

Атмосферата на округот и примерите што ги има секоја година, можете или да одлучите да избегнете таква страшна клима или да планирате да ја цените. Едно е без сомнение: ќе ви треба валиден пасош и Индија виза да пристигне, без разлика што.

Сеедно е за вас дека сте некој што обожава врнежи од дожд и преферира сини денови, излегувајќи во Индија за време на сезоната на дождовни бури е идеално време за вас! Навистина е чудо за тоа како дури започнува. Поради височината во голема разлика со Хималаите, облаците се тешки поставени над Индија и над рамнините и висорамнините во Индија и не можат да се креваат над планините.

 

Сочен, топол воздух од океанот лета на север и постојано се грижи за областа. Почнувајќи наоколу први јуни, најјужните окрузи во Индија започнува да гледа врнежи од дожд со остатокот од Индија по пакетот до јули. Тоа редовно се затвора во одреден момент во септември и октомври потпирајќи се на состојбата на умот на природата.

 

За оние од вас кои се сомневаат дали да одат за време на очигледно постојаната мерка на врнежи од дожд што повремено ги преплавуваат терените, треба да запомните неколку работи:

 

•             Туризмот е намален. Не секоја личност е дрска и подготвена да се навлажни во разни прилики во текот на денот. После овие линии, последователно, роевите се значително издржливи на добро познатите атракции.

 

•             Ефтина авионска цена. Деновиве тој израз не излегува редовно и може да насмее од нормалниот истражувач, НО, патувањата во Индија за време на дождовната бура, генерално, ќе бидат многу подостапни. Во случај да надминете неколку капки дожд што паѓаат на главата, резервирајте сега!

 

•             Пејзажи и повеќе локални луѓе. Величественоста на природата е во полн изникнување за време на сезоната на насипи и локалните луѓе се појавуваат неочекувано! Во случај да сте некој поединец кој ги цени богатите тонови и живите сцени, ова е брилијантна шанса. Исто така, шансите да се согледа како живеат поединците и да се добие можност да комуницираат со нив се зголемува десет пати!

 

Конечни забелешки за индиската е-виза

За да избегнете отфрлање на вашата индиска апликација за е-виза, треба да знаете за неколку детали. Ако сè уште имате прашања, ве молиме пишете на [заштитена по е-пошта] or аплицирајте тука за апликација за индиска виза  за едноставен, рационализиран и воден процес на апликација за аплицирање за индиска виза преку Интернет. Контакт Поддршка за клиенти од индиска виза за какво било упатство


Осигурете се дека сте провериле подобност за вашата Индија е-виза.

Граѓани на САДГраѓани на Обединетото КралствоАвстралиски граѓани   Германски граѓани може аплицирајте преку Интернет за Индија eVisa.

Аплицирајте за индиска е-виза една недела пред вашиот лет.