• AnglishtfrancezgjermanishtitalishtSpanjisht
 • APLIKONI VIZA INDIANE

Pikat dhe rregullat e daljes së e-vizave indiane

Sipas rregullave të Autoritetit Indian të Imigracionit për E-Visa Indian ose Electronic India Visa, ju aktualisht keni lejuar të largoheni nga India me e-Visa me ajër, me tren, me autobus ose me lundrim, nëse do të kishit aplikuar E-Visa turistike për Indinë or E-Visa e biznesit për Indinë or E-Visa mjekësore për Indinë. Ju mund të dilni nga India nëpërmjet 1 nga sa vijon të përmendura më poshtë aeroport ose porti detar.

Nëse keni një Visa me shumë hyrje, atëherë ju lejohet të dilni nëpër aeroporte ose porte të ndryshme detare. Ju nuk duhet të niseni me të njëjtën pikë daljeje ose hyrjeje për vizitat pasuese.

Lista e aeroporteve dhe porteve detare do të rishikohet çdo disa muaj, kështu që vazhdoni ta kontrolloni këtë listë në këtë uebfaqe dhe shënojeni atë.

Kjo listë do të rishikohet dhe më shumë aeroporte dhe porte detare do të shtohen në muajt e ardhshëm siç diktohet nga Autoriteti i Imigracionit në Indi.

Më poshtë janë pikat e kontrollit të imigracionit (ICP) të autorizuara për dalje nga India. (34 aeroporte, pika kontrolli të imigracionit tokësor, 31 porte detare, 5 pika kontrolli hekurudhore). Hyrja në Indi me një vizë elektronike të Indisë (Viza elektronike indiane) lejohet ende nga vetëm 2 mjete transporti - aeroporti ose përmes anijes turistike.

Pikat e Daljes

Aeroportet e Caktuara për Dalje

 • Ahmedabad
 • Amritsar
 • Bagdogra
 • Bengaluru
 • Bhubaneshwar
 • Kalicut
 • Chennai
 • Chandigarh
 • Cochin
 • Coimbatore
 • Delhi
 • Gaya
 • Goa
 • Guwahati
 • Hyderabad
 • Jaipur
 • Kannur
 • Kolkata
 • Lucknow
 • Madurai
 • Mangalore
 • Mumbai
 • Nagpur
 • Port Blair
 • Pune
 • Srinagari
 • Surat 
 • Tiruchirapalli
 • Tirupati
 • Trivandrum
 • Varanasi
 • Vijayawada
 • Vishakhapatnam

Portet Detare të Përcaktuara për Dalje

 • alang
 • Bedi bunder
 • Bhavnagar
 • Kalicut
 • Chennai
 • Cochin
 • Cuddalore
 • Kakinada
 • E drejta
 • Kolkata
 • Måndvi
 • Porti Mormagoa
 • Porti Mumbai
 • Nagapattinum
 • Nhava Sheva
 • Paradeep
 • Porbandar
 • Port Blair
 • Tuticorin
 • Vishakapatnam
 • Mangalore e Re
 • Vizhinjam
 • Ishulli Agati dhe Minicoy Lakshdwip UT
 • Vallarpadam
 • Mundra
 • Krishnapatnam
 • Dhubri
 • pandu
 • Nagaon
 • Karimganj
 • Kattupalli

Pikat e Kontrollit të Imigracionit të Tokës

 • Rruga Attari
 • Akhaura
 • Banbasa
 • Changrabandha
 • Paguaj
 • dozat
 • Dhalaighat
 • Gauriphanta
 • Ghojadanga
 • Haridaspur
 • hili
 • Jaigaon
 • Ligjërisht
 • Kailashahar
 • Karimgang
 • Khowal
 • Lalgolaghat
 • Mahadipur
 • Mankaçari
 • Moreh
 • Muhurighat
 • Radhikapur
 • ragna
 • Ranigunj
 • Rahaul
 • Rupaidiha
 • Dhomën e gjumit
 • Sonouli
 • Srimantapur
 • Sutarkandi
 • Fulbari
 • Kawarpuchia
 • Zorinpuri
 • Zokhawthar

Pikat e Kontrollit të Imigracionit Hekurudhor

 • Kontrolli Postar i Kontrollit Hekurudhor Munabao
 • Kontrolli Postar i Hekurudhave Attari
 • Postimi i Kontrollit të Hekurudhave dhe Kontrollit Rrugor
 • Kontrolli Postar i Hekurudhave Haridaspur
 • Kontrolli hekurudhor Chitpur

Klikoni këtu për të parë këtu listën e plotë të aeroporti i hyrjes së autorizuar dhe porti detar që lejohen në e-Visa indiane (India Visa Online).

Klikoni këtu për të mësuar rreth Kërkesat e Dokumenteve të e-Vizave Indian.


Ju lutemi aplikoni për një Vizë të Indisë 4-7 ditë përpara fluturimit tuaj.