• AlbanianfrancezgjermanishtitalianSpanjisht
  • APLIKONI VIZA INDIANE

Musonet në Indi për Turistët

Raste muson në Indi janë padyshim një përvojën e jetës ndërsa zonat magjepsëse ju lënë të hipnotizuar me madhështinë e saj. Shpatet dhe malet mbulohen me një gjelbërim të bollshëm, liqenet përmbyten me ujë të shndritshëm, pamjet e kaskadës bëhen sublime për t'ju bërë të filloni të shikoni me sy të tërë me yje në Indi të pabesueshme.

Ju kerkoni Vizë turistike indiane (eVisa Indi or Visa Indian Online) për të marrë pjesë në kënaqësitë si një shtetas i huaj në Indi. Ju duhet të siguroheni që tuajat Kërkesat e Pasaportës së Vizave Indiane Kërkesat për fotografi të vizave indiane janë përmbushur para se të aplikoni Aplikimi i Vizave Indiane në mënyrë që të shmangni Refuzimi i vizave indiane. Qeveria e Indisë inkurajon vizitorët në Indi për të aplikuar Visa Indian Online (eVisa India) në në vend se të vizitoni Konsullatën Indiane ose Ambasadën Indiane.

 

Nëse është e njëjta gjë për ju jeni një nga individët që pëlqen të laget në shi, këto dhjetë pika mahnitëse për të vizituar në stuhi në Indi janë ideale për të provuar një ekspres të nxehtë dhe për të vlerësuar shijet e kujdesit indian: Ishujt Lonavala, Goa, Kodaikanal, Andaman dhe Nicobar, Coorg, Munnar, Ladakh, Udaipur, Himachal Pradesh dhe Shillong.

 

Lonavala

Indian Visa Online - Musonet

Të jetosh në Mumbai dhe të mendosh për vendet më të mira për të vizituar në Indi gjatë sezonit të blustery. Të gjitha gjërat që merren parasysh, ka një të drejtë afër jush - Lonavala! Me fillimin e stuhisë, Vargmalet Sahyadri dhe ghatët ringjallen me gjelbërim tërheqës, kaskada mahnitëse dhe atmosferë simpatike. Për një largim të shpejtë nga qyteti i zhurmshëm, planifikoni një shëtitje në qytetin me shpat kurioz të Lonavala.

Ideale për: Zemrat e natyrës

Aktivitete: Ecje në këmbë, turne, jashtë, udhëtim me kalë

Mbush Aplikimi i Vizave Indiane para se të vizitoni Lonavala.

Goa

 

Goa do të jetë ndër vendet më të mira për të vizituar në sezonin e stuhisë (muson) në Indi. Vendi që është i njohur për brigjet e detit pa dyshim që ia vlen të vizitohet gjatë stuhive për të vlerësuar rërën, dushin dhe pamjet e këndshme. Theshtë vendi ideal për tu zhytur në reshjet e shiut dhe për të vlerësuar vërtet disa indulgjencat e lezetshme të Goan.

 

Ideale për: Zemrat e saj natyre, adhuruesit e përvojës, të dashurit e bregut të detit, partierët e egër

Aktivitete: Jet ski, skuba, udhëtime, vizita trashëgimore, pazar, shikim zogjsh

 

Kodaikanal

Indian Visa Online - Fermer në Monsoon

I njohur si "Princesha e Kodrave" kjo është e jashtëzakonshme në mesin e atraksioneve të tjera musone në Indi. Rregulluar në Shpatet Palani të Ghat perëndimore ajo ofron kaskada simpatike, liqene dhe gjelbërim të bollshëm dhe perspektiva të jashtëzakonshme në ghat dhe shpatet.

 

Ideale për: Zemrat e natyrës

Aktivitete: Varkë, turne, udhëtime

Ishujt Andaman dhe Nicobar

 

Kjo zonë e çuditshme ka një mbledhje prej gati 570 ishujsh jeta mahnitëse e pacënuar, sporte ujore emocionuese në Andaman, brigjet e detit me rërë argjendi të përsosur, male, përsosmëri të mahnitshme normale dhe vizitë stërgjyshore. Ky vend nuk do të ndalet kurrë për t'ju flabbergast dhe ju siguroheni që të dashuroheni pa shpresë me përsosmërinë e tij të pakonceptueshme. duhet të jetë një kërkesë e padiskutueshme për dëmtimin tuaj më të mirë Tërheqjet muson Në Indi.

Ideale për: Të dashur plazhe, zemra të dashura të natyrës, adhurues të përvojës

Aktivitete: Jet ski, turne, skuba, not, udhëtime

Koorg

 

I njohur për mbulesën e tij të trashë të pyjeve, ai gjithashtu plotësohet si një pikë e nxehtë e biodiversitetit që shfaq një shumëllojshmëri të gjerë të bimësisë. Ky objektiv sentimental ofron kaskada magjepsëse, liqene, prona të jashtëzakonshme ekspres dhe ushqime të shijshme për të trajtuar shijet tuaja.

Ideale për: Zemrat e natyrës

Aktivitete: Ecje në udhëtim dhe udhëtim me elefantë, shikim zogjsh, udhëtim me kalë, vizitë në pasuri të kafesë

Pantallonat e rrugëve të thata dhe të ngrohta të përziera me pushues që bërtasin dhe shkojnë në një shëtitje gjatë sezonit të stuhisë!

Klima është në ballë të mendimeve të të gjithëve kur shkon në një vend tjetër. Do të jetë ftohtë? A do të jetë agonizuese ngrohtësia? A do të ishte një ide e mirë për mua që të paketoja një roje shiu për ditët e turbullta? Mbani në kontakt me azhurnimet më të fundit mbi Indinë në këtë siç azhurnohet nga Zyrtari Qeveria e Indisë zyrat e imigracionit.

Ju mund vetëm rezervoni largimin tuaj para kohe me dëshirën që Nënë Natyra i mban pikave të mesit të atmosferës së saj. Në cilën mënyrë është një bast pasi natyra nuk preferon më shumë se planet.

Atmosfera e një rrethi dhe shembuj që ajo zhvillon çdo vit, ju ose mund të vendosni të shmangni një klimë të tillë të tmerrshme ose të planifikoni ta vlerësoni atë. Një gjë është pa dyshim: do t'ju duhet një pasaportë e vlefshme dhe Viza e Indisë për të arritur, pa marrë parasysh se çfarë.

Allshtë e njejta gjë për ju jeni dikush që e do përmbytjen dhe preferencat për ditët me hije, të dilni drejt Indisë gjatë sezonit të stuhisë së shiut është koha ideale për ju! Reallyshtë vërtet një çudi se si fillon madje. Për shkak të lartësisë në ndryshim të mprehtë me Himalajet, retë që janë të mëdha vendosen mbi Indi dhe mbi fushat dhe pllajat në Indi dhe nuk mund të ngrihen mbi male.

 

Ajri i lagësht dhe i ngrohtë nga oqeani fluturon në veri dhe vazhdimisht kujdeset për zonën. Duke filluar rreth e rrotull e para e qershorit, rrethet më jugore të India fillon të shohë reshje shiu me pjesën e mbetur të Indisë pas suites deri në korrik. Ajo rregullisht mbyllet në një moment në shtator dhe tetor duke u mbështetur në gjendjen shpirtërore të natyrës.

 

Për ata prej jush që dyshojnë nëse duhet të shkojnë gjatë masës së përhershme të reshjeve të shiut që përmbysin terrenet herë pas here, ka disa gjëra për të mbajtur mend:

 

•             Turizmi është në rënie. Jo çdo person është i guximshëm dhe i gatshëm të laget në raste të ndryshme gjatë ditës. Përgjatë këtyre linjave, më pas, tufat janë dukshëm më të qëndrueshme në atraksionet e njohura mirë.

 

•             Bileta të lira. Këto ditë kjo shprehje nuk del rregullisht dhe mund të qeshë nga eksploruesi normal, POR, udhëtimet në Indi gjatë stuhisë së shiut në përgjithësi do të jenë shumë më të përballueshme. Në rast se mund të kapërceni disa pika shiu që bien mbi kokën tuaj, rezervoni tani!

 

•             Peisazhe dhe më shumë njerëz lokalë. Madhështia e natyrës është në mbarësi të plotë gjatë sezonit të blustery dhe njerëzit lokalë shfaqen papritur! Në rast se jeni një lloj individi që vlerësoni tonet e pasura dhe skenat e gjalla, ky është një shans i shkëlqyeshëm. Gjithashtu, shanset për të perceptuar se si individët jetojnë dhe për të marrë një mundësi për të komunikuar me ta rriten dhjetë herë!

 

Vërejtjet përfundimtare mbi e-Visa indiane

Për të shmangur refuzimin e aplikacionit tuaj për vizë elektronike indiane, duhet të keni parasysh disa detaje. Nëse keni akoma pyetje, ju lutemi shkruani [email mbrojtur] or aplikoni këtu për Aplikim për Visa Indian  për një proces aplikimi të thjeshtë, të efektshëm dhe të drejtuar për të aplikuar për Indian Visa Online. Kontaktoni Mbështetje për Vizat Indiane për çdo udhëzim


Sigurohuni që keni kontrolluar kualifikimi për Indinë tuaj e-Visa.

Qytetarë të Shteteve të BashkuaraQytetarët e Mbretërisë së BashkuarQytetarët Australianë   Qytetarët gjermanë mund aplikoni në internet për India eVisa.

Ju lutemi aplikoni për një e-Visa Indian një javë përpara fluturimit tuaj.